Zvýšení produktivity na 90 palet za hodinu při snížení nákladů a větší dostupnosti servisních služeb. Takového výsledku dosáhl Plzeňský Prazdroj zavedením aplikátorů paletových etiket od společnosti Kodys.
Našinci vykládat asi netřeba: Plzeňský Prazdroj začal v roce 1842 vařit světlý ležák nového typu. Tento typ spodně kvašeného piva (pils, pilsner) dnes tvoří přibližně dvě třetiny světové produkce světlých piv. Víte však, že někdejší n. p. patří mezi první společnosti, které u nás začaly využívat Systém GS1? Pivovar obdržel GS1 Company prefix již v roce 1984. Jen takto mohl vyvážet k západním odběratelům, kteří identifikaci čárovými kódy GS1 začali postupně vyžadovat od konce 70. let. Stejně jako tehdy i dnes vede Plzeňský Prazdroj v objemech vyrobeného piva v Česku a v exportech do zahraničí. Do jeho skupiny patří také pivovary Radegast a Velké Popovice; souhrnná produkce přesahuje 11 000 000 hl ročně.
Požadavek
Management pivovaru se před časem rozhodl pro obměnu zařízení pro označování palet určených k expedici v mateřském závodě v Plzni. Plzeňský Prazdroj využíval pro aplikaci standardních logistických etiket GS1 řešení, které se ukázalo jako ekonomicky příliš náročné. Společnost KODYS, akreditovaný partner GS1 Czech Republic, již dříve zajišťovala servis těchto aplikátorů. Proto ji uživatel oslovil s požadavkem pro dodání nákladově přívětivější varianty. „Chtěli jsme dodat ekonomicky udržitelné řešení s vysokou mechanickou spolehlivostí a dlouhou životností, které by nahradilo současné aplikátory. Spolu s tím zajistit dostupnost servisní podpory i náhradních dílů. Poptávka zahrnovala softwarové řešení, které by umožnilo komunikaci stávajícím i nově nasazeným aplikačním strojům s naším informačním systémem,“ vysvětluje Ondřej Sýkora, vedoucí automatizace v Plzeňském Prazdroji.